Azerbaycan Vatandaşı Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Bu yazımızda azerbaycan vatandaşı çalışma izni nasıl alınır, azeri çalışma izni nasıl alınır, azerbaycanlı çalıştırma izni, azerbaycan çalışma izinleri, azerilere çalışma izni, azerbaycanlı çalıştırmak, azerbaycan uyruklu çalıştırmak, azerilere çalışma izni nasıl alınır, azerbaycanlı nasıl çalıştırılır konularına değineceğiz.

Azerbaycan Vatandaşı Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Türkiye sınırları içerisinde bir çok Azerbaycan uyruklu vatandaş ikamet etmekte ve çalışmaktadır. Azeriler ve Türkler uzun yıllardır birlik ve beraber olarak iki büyük ülke olmuştur. Azerbaycan uyruklu vatandaşlar Türkiye’de ikamet etmekten mutluluk duymakta ve Türkiye’nin ekonomik, eğitim ve turistik yönlerinden yararlanmaktadır. Türkiye bir çok vatandaşın tercih etmekte olduğu ülkeler arasındadır. Azerbaycan uyruklu vatandaşlar Türkiye’de ikametine devam edebilmek ve çalışabilmek için çalışma izni belgesi alması gerekmektedir. Çalışma izni belgesini almak isteyen azeri vatandaşlar Tillo Danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak en kısa sürede kaliteli hizmetle birlikte çalışma izni belgelerine sahip olabilmektedir. Çalışma izni başvuruları T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığına yapılmaktadır. Azerbaycan uyruklu vatandaşların çalışma izni başvuruları hakkında detaylı bilgi almak ve çalışma izni başvurularında gerekli olan evraklarını öğrenmek için tıklayınız…

AZERBAYCAN UYRUKLU VATANDAŞLARIN ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURULARINI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Azerbaycanlılara Çalışma İzni 

Azeri vatandaşların çalışma izni başvuruları ortalama olarak 1 ya da 2 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Azerbaycan uyruklu vatandaşlara yapılan çalışma izni başvurularında uzman kadromuz müracaatın en kısa süreçte sonuçlanmasını sağlamaktadır. Azerbaycan vatandaşlarının çalışma izni başvurularında İş veren ve yabancının bilgilerine göre İş Sözleşmesi hazırlanmaktadır. İş Sözleşmesi hazırlandıktan sonra çalışma izni alınacak olan şirketin E-bildirge kullanıcısı adına Elektronik İmza alınması gerekmektedir. Elektronik imza fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Azerbaycan uyruklu vatandaşların çalışma izinleri bir şirkete bağlı olarak alınmaktadır. Azerbaycan uyruklu yabancı çalıştığı firmadan istifa ederse ya da iş verenden dolayı işten çıkarılırsa çalışma izni iptal olmaktadır. Bazı durumlarda ise çalışma izni transfer işlemi yapılabilmektedir. Çalışma izni başvurusu transfer işlemleri işten çıkış yapılmadan önce yapılması gerekmektedir.

Azerbaycanlılara Çalışma İzni Ne Kadar

Çalışma izni başvurulan firma üzerinden azeri uyruklu vatandaşın adına harç bedeli çıkmaktadır. Harç bedelleri devlete ödenecek olan bir tutar olup, belirli bankalar aracılığıyla ödenmektedir. Bu bankalar ;

Ziraat Bank, Türkiye İş Bankası

Azerbaycan uyruklu vatandaşların çalışma izni harçları hakkında daha detaylı bilgi almak için Çalışma İzni Harçları 2020 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma İzni Harçları 2020

azerbaycan çalışma izni

azeri çalışma izni

azerbaycanlılara çalışma izni

azeri vatandaşlara çalışma izni

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Zambiya Vatandaşı Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Bu yazımızda zambiya vatandaşı çalışma izni nasıl alınır, zambiya çalışma izni nasıl alınır, zambiya uyruklu …

2 Yorum

  1. iş icazələrini çıxarmaq daha asandır, endirim varmı?

    • Merhabalar,
      İş izinleri ile alakalı daha detaylı bilgiye 0212 519 45 45 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Tıkla Ara
Yol Tarifi