Türkiye’de Yabancı Personel Nasıl Çalıştırılır ?

Bu yazımızda yabancı personel nasıl çalıştırılır, yabancı personel çalıştırma şartları, nasıl yabancı çalıştırılır, yabancı çalıştırmak için gerekenler, yabancı personel çalıştırabilir miyim, yabancı personel çalışma izni, yabancı personel çalışma izin, yabancı personel çalıştırma maliyeti, yabancı personelleri çalıştırmak, yabancı personel konularına değineceğiz.

 

Türkiye’de Yabancı Personel Nasıl Çalıştırılır ?

Türkiye sınırları içerisinde yabancı personel çalıştırmak için bazı izinlere ihtiyaçlar vardır. Çalışma iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de hem ikamet edip hem de çalışabilmektedir. Çalışma izni bir firma üzerinden o firma adına alınmaktadır. Yabancı uyruklu çalışan işten ayrıldığı taktirde ya da iş veren tarafından çıkışı yapıldığı durumlarda çalışma izni iptal olmaktadır. İlgili şahıs çalışacağı firmanın adına tekrardan çalışma izni almak zorundadır. Bazı istisnai durumlarda ise çalışma izni transfer işlemi uygulanmaktadır, çalışma izni transferi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yabancı personeller çalışma izni almak için, başvuru yapılacak olan firmanın bazı değerlendirme kriterlerini karşılaması gerekmektedir. Şirketin Kuruluşu, Ortakları vb. bilgiler uzman kadromuz tarafından istenmektedir. Uzman kadromuza ulaşmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız…

 

UZMAN DESTEĞİ ALMAK, KALİTELİ VE UYGUN FİYATLARLA HİZMETİMİZDEN YARARLANMAK İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Türkiye’de Yabancı Personel Çalıştırma Maliyeti Ne Kadar ?

Uzman kadromuz tarafından yapılan başvurular %95 olasılıkla T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Onay yüzdesi düşük olan başvurular uzmanlarımız tarafından yapılmamakla birlikte iş verenler ve yabancı uyruklu çalışanlar gereksiz masraflardan kurtulmaktadır. Çalışma izinleri onaylandığı taktirde ödenecek olan harç bedeli yansıtılmaktadır. Harç bedelleri 1 ay içinde ödenmediği taktirde çalışma izinleri otomatik olarak Red olmaktadır. Harç bedellerinin ödeneceği bankalar ve harç tutarlarını öğrenmek için daha öncesinde paylaşmış olduğumuz Çalışma İzni Harç Bedelleri 2020 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma İzni Harçları 2020

Türkiye’de çalışma izni nasıl alınır

Türkiye’de çalışma izni almak

Çalışma izinleri 

Türkiye’de çalışmak

Yabancıların Türkiye’de çalışması

 

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

4 Yorum

 1. Kenan Gürbüz

  ssk ücretleri neden bu kadar pahalı, siz çalışma iznini ucuza yapıyorsunuz ama ssk çok pahalı

  • Merhaba Kenan Bey,
   Yabancı SSK ücretleri ile alakalı devletin belirlediği tutarlar üzerinden işlem yapılmaktadır. Siz yabancı değil Türk bile çalıştırsanız bu fiyatı ödemek zorunda kalacaksınız.

 2. yabancı personel arıyorum çok dil bilen nasıl bulurum naasıl çalışma izni alınır omu alcak

  • Merhaba Halit Bey,
   Yabancı personel istihdamı ile alakalı insan kaynakları şirketleri ile iletişime geçmelisiniz. Yabancı personel temin ettiğiniz takdirde yabancı personel çalışma izni ile alakalı destek sağlayabiliriz.

Tıkla Ara
Yol Tarifi