Çalışma İzni Başvurusu İçin Ne Evrak Gereklidir ?

Bu yazımızda çalışma izni için gereken evraklar, çalışma izni için gerekenler, çalışma izni evrakları, çalışma izni için gerekenler, çalıştırma izni, yabancılara çalışma izni evrakları, çalışma izni başvuru evrakları, çalışma izni başvurusu için ne evrak gereklidir, çalışma izni evrakları, çalıştırma izni evrakları, çalışma izin, çalışma izin evrakları konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Başvurusu İçin Ne Evrak Gereklidir ?

Türkiye, mevcut konumu ve şartları gereği bir çok yabancı uyruklunun ikamet etmek ya da çalışmak istediği ülkeler arasındandır. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye sınırları içerisinde çalışabilmek ya da ikamet edebilmesi için çalışma izin belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Çalışma izni belgesi olmadan çalışan ya da çalıştırılan yabancılar için iş verenlere binlerce cezalar yansıtılmaktadır. Çalışma izni başvurusunda bulunmak için yabancı uyruklunun çalışacağı bir firma olması gerekmektedir. Çalışma izni bir firma üzerinden çıkarılır ve çalışma izni kartının arka kısmında firmanın ünvanı yazmaktadır. Yabancı uyruklu çalışan işten ayrıldığı ya da iş veren tarafından işine son verildiği taktirde çalışma izni kartı iptal olmaktadır. Çalışma izni başvurusunda bulunmak için başvuru yapılacak olan firmanın mali verilerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Firmanın yıllık cirosu, personel istihdamı ve sermayesi kontrol edilen mali verilerden sadece bir kaçıdır. Yabancı uyruklu kişinin kimliğine ve uyruğuna göre istenen evraklar değişmektedir.

 • Geçici Koruma Kimlik Belgesine sahip yabancı uyrukluların çalışma izni başvurusunda istenen evraklar için tıklayınız…
 • Uluslararası Koruma Kimlik Belgesine sahip yabancı uyrukluların çalışma izni başvurusunda istenen evraklar için tıklayınız…
 • İkamet Tezkeresi Belgesine sahip yabancı uyrukluların çalışma izni başvurusunda istenen evraklar için tıklayınız…
 • Oturma İzni Belgesine sahip yabancı uyrukluların çalışma izni başvurusunda istenen evraklar için tıklayınız…
 • Yurt Dışı Çalışma izni başvurularında istenen evrakları öğrenmek için tıklayınız…

Çalışma izni başvurusunda gereken evrakları öğrenmek ve çalışma izni başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

Çalışma İzni Başvuruları Ne Kadar Sürece Sonuçlanır ?

Çalışma izni başvurularının değerlendirme sürecinde şirketimizin kurulduğu tarihten itibaren şimdiki zamana kadar tüm faaliyetleri kontrol aşamasına girmektedir. Çalışma izni değerlendirme sürece ortalama olarak 1 ay sürmektedir. Yabancı uyruklunun uyruğuna ve şirketin durumuna göre bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Yabancı uyruklu kişinin aktif olan 99 numarası üzerinden sistemdeki kaydı, ikametgahı vb. bilgileri sorgulanmaktadır. Uzman kadromuz bu sürenin kısaltımı ve çalışma izni başvurusunun en kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır. Çalışma izni başvurularında T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı uzmanlarının tam olarak istedikleri bilgi ve evrakların sisteme yollanmasını sağlayarak çalışma izni başvuruların en kısa sürede uygun ve kaliteli hizmetle tamamlanmaktadır. Çalışma izni başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru sürelerini öğrenmek için tıklayınız.

Çalışma İzni Başvuruları Ne Kadar Tutar ?

Çalışma izni başvuruları onaylandığı taktirde harç bedeli çıkmaktadır. Harç bedelleri devlete ödenecek olan bir tutardır ve anlaşmalı bazı bankalar aracılığıyla ödemesi yapılmaktadır. Harç bedelleri yabancı uyruklu çalışanın uyruğuna göre değişiklik göstermektedir. Uzman Ekibimiz ödenecek tutarları en aza indirerek sizlere en uygun yoldan ve hızlı bir şekilde çalışma izni alma garantisi vermektedir. Çalışma izni onaylanma yüzdesi düşük olan başvurular Tillo Danışmanlık uzmanları tarafından yapılmamaktadır. İşveren ve yabancı uyruklu çalışana bilgi verilerek çalışma izni onaylanma %’si söylenmektedir. Sizler de en hızlı ve uygun bir şekilde çalışma izninize sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

çalışma izni için gereken evraklar

çalışma izni almak için ne evrak gerekir

çalışma izni evrakları

 

 

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

2 Yorum

 1. Mohamad Kasım

  çalışma izni alırken gereken evraklarda pasaport isteniyor ama süresi 1 ay kaldı oturma izni 12. ayda bitiyor daha var ama pasaport 1 ay kaldı olur mu öyle

  • Merhabalar Mohamad Bey,
   Yeni çalışma izni başvurusu yaparken pasaport sürenizin 1 aydan daha fazla süresi olması gerekmektedir. Pasaport süre uzatım işlemi yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için bizlere 0212 519 45 45 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Tıkla Ara
Yol Tarifi