Çalışma İzni Olan Yabancıların İşten Çıkışı

Bu yazımızda çalışma izni olan yabancıların işten çıkışı, yabancı işten çıkarış, yabancı uyrukluları çıkarmak, yabancı uyruklu işten çıkışı, işten çıkış bildirgesi, yabancıları işten çıkarmak, çalışma izni olanları işten çıkarmak konularına değineceğiz.

 

Çalışma İzni Olan Yabancıların İşten Çıkışı

Yabancı uyruklu çalışanların çalışma izni başvuru süreçleri ortalama 1 Ay sürmektedir. Çalışma izni başvuru sürecinden daha sonra harç aşamasına gelinmektedir. Çalışma izni onaylandığı taktirde yabancının bilgileri sistem üzerine kaydedilir ve çalışma izni kartı yaklaşık 2 hafta içerisinde yabancıya ulaştırılır. Yabancı ya da işverenden dolayı problemlerden dolayı işten çıkış sonucu olduğundan yabancının işten çıkışı yapılmadan önce uzman kadromuzla görüşme sağlanmalıdır. İşten çıkış süreci incelik ve detay isteyen bir süreçtir. Yabancı uyruklulara çalışma izni başvurularında olduğu gibi işten çıkışlarında da değerlendirme süreci bulunmaktadır. Çalışma izni olan yabancıların işten çıkışı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız..

ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURUSU VE DETAYLI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yabancı İşçileri İşten Çıkarma Süreci

Yabancı çalışanların işten çıkış süreci, çalışma izni alma süresine nazaran daha kısadır. Gerekli evraklar T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından incelendikten sonra yabancının işten çıkış ve çalışma izni iptali süreci tamamlanmış olur. Çalışma izni başvuruları hakkında detaylı bilgi almak, çalışma izni başvurusunda bulunmak için alanında uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma İzni Başvuru Aşamaları

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

2 Yorum

  1. koronadan yasak var işçi çıkışında bişey oluyor mo

    • Merhabalar Uğur Bey,
      Yabancıların sgk işten çıkış kodları ile alakalı 01,04,15,22,27 ve 28 sgk işten çıkış kodları ile işveren yabancı işçisini çıkartamaz.

Tıkla Ara
Yol Tarifi