Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda çalışma izni başvurusu nasıl yapılır, çalışma izni için gerekenler, çalışma izni başvurusu, çalışma izni, çalıştırma izni, yabancılara çalışma izni evrakları, çalışma izni başvuru evrakları, çalışma izni başvurusu nereye yapılır, çalışma izni evrakları, çalıştırma izni evrakları, çalışma izin, çalışma izin evrakları konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Türkiye, mevcut konumu ve şartları gereği bir çok yabancı uyruklunun ikamet etmek ya da çalışmak istediği ülkeler arasındandır. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye sınırları içerisinde çalışabilmek ya da ikamet edebilmesi için çalışma izin belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Çalışma izni belgesi olmadan çalışan ya da çalıştırılan yabancılar için iş verenlere binlerce cezalar yansıtılmaktadır. Çalışma izni başvurusunda bulunmak için yabancı uyruklunun çalışacağı bir firma olması gerekmektedir. Çalışma izni bir firma üzerinden çıkarılır ve çalışma izni kartının arka kısmında firmanın ünvanı yazmaktadır. Yabancı uyruklu çalışan işten ayrıldığı ya da iş veren tarafından işine son verildiği taktirde çalışma izni kartı iptal olmaktadır. Çalışma izni başvurusunda bulunmak için başvuru yapılacak olan firmanın mali verilerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Firmanın yıllık cirosu, personel istihdamı ve sermayesi kontrol edilen mali verilerden sadece bir kaçıdır. Yabancı uyruklu kişinin kimliğine ve uyruğuna göre istenen evraklar değişmektedir.

Çalışma izni başvurusunda gereken evrakları öğrenmek ve çalışma izni başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

Çalışma İzni Başvuruları Ne Kadar Tutar ?

Çalışma izni başvuruları onaylandığı taktirde harç bedeli çıkmaktadır. Harç bedelleri devlete ödenecek olan bir tutardır ve anlaşmalı bazı bankalar aracılığıyla ödemesi yapılmaktadır. Harç bedelleri yabancı uyruklu çalışanın uyruğuna göre değişiklik göstermektedir. Uzman Ekibimiz ödenecek tutarları en aza indirerek sizlere en uygun yoldan ve hızlı bir şekilde çalışma izni alma garantisi vermektedir. Çalışma izni onaylanma yüzdesi düşük olan başvurular Tillo Danışmanlık uzmanları tarafından yapılmamaktadır. İşveren ve yabancı uyruklu çalışana bilgi verilerek çalışma izni onaylanma %’si söylenmektedir. Sizler de en hızlı ve uygun bir şekilde çalışma izninize sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

2 Yorum

  1. çalışma izni olursa ne kadar sgk çıkıhyor ve her ay mı harç ne kadar oluyor

    • Merhabalar Allana Hanım,
      Çalışma izni ücretleri, çalışma izni harç bedelleri ve sgk ödemelerini öğrenmek için 0212 519 45 45 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tıkla Ara
Yol Tarifi