Çalışma İzni Başvuru Takibi

Bu yazımızda çalışma izni başvurusu nasıl yapılır, çalışma izni başvuru takibi, çalışma izni, çalışma izin, çalıştırma izni, başvuru takibi, başvuru süreci, çalışma izni başvuru aşaması, çalışma izinlerinde takip, çalışma izni değerlendirme, çalışma izni takip aşamaları, çalışma izinleri işlemler, çalışma izni istenen evraklar konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Başvurumun Takibini Nasıl Yapabilirim ?

Yabancı uyruklu çalışanlar ve iş verenlerin Türkiye’de faaliyetlerine devam edebilmeleri için ilk olarak çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izni başvurularında ilk olarak yabancının çalışacağı firma büyük önem arz etmektedir. Çalışacağı bir firma ya da Ev olmadan yabancı uyruklu kişilere çalışma izni alınamamaktadır. Çalışma izni başvurularında çalışacak olan firmadan ;

  • Kurumlar Vergisi Beyannamesi
  • Geçici Vergi Beyannamesi
  • Son Aya Ait SGK Hizmet Listesi ilk olarak istenen evraklar arasındadır.

İstenen evrakları kontrolü sağlandıktan sonra yabancı uyruklu çalışanın bilgileri istenmektedir.

Uzman kadromuz çalışma izni başvurularını sizler adına en kısa sürede sağlamaktadır. Kaliteli ve hızlı hizmet için sahasında 7/24 aktif olan ekibimiz başvurularınızı en uygun sistemde tamamlamaktadır. Çalışma izni müracaatında bulunduktan daha sonra başvurularımız T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı memurlarınca incelenmektedir. Yanlış veya eksik yapılan başvurularınız memurlar tarafından red olmaktadır. Red olan başvurularınız için tekrardan yapacağınız başvurular otomatik olarak red olmaktadır. Başvurularınız değerlendirme sürecinden sonuçlanma sürecine kadar uzman ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir, takibi yapılan başvurularınızın en kısa sürede sonuçlanması için ekibimiz sizlere hizmet sağlamaktadır.

Çalışma İzni Başvurularında Harç Takibi

Çalışma izin değerlendirme sürecinden daha sonra tarafınıza harç çıkacaktır. Harç bedeli devlete ödenecek olan bir vergi olup, çalışma izninin müracaat yılına göre değişiklik sağlamaktadır. Harç bedelleri ödendikten sonra çalışma izinleriniz onaylanacaktır. Başvurularınız onaylandığı taktirde çalışma izni kartınız ortalama olarak 2 hafta içinde iş yeri adresine ulaşmaktadır. Çalışma izni kartlarınız bağlı bulunduğunuz firma üzerinden alınmaktadır. İş yerinden ayrıldığınız ya da iş veren sebepli problemlerden dolayı iş yerinden çıkış yapıldığı taktirde çalışma izni kartınız iptal olmaktadır.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

Tıkla Ara
Yol Tarifi