Çalışma İzni Başvuru Aşamaları

Bu yazımızda çalışma izni, çalışma izni başvurusu, çalışma izni başvuru aşamaları, çalışma izinleri, çalışma izinlerinde aşamaları, çalıştırma izni, çalışma izin başvurusu, çalışma izni aşama konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Başvurularında İlk Aşama

Çalışma izni başvurularında ilk olarak yabancı uyruklu kişinin ve çalışacağı firmanın uzmanlarımız tarafından istenen evrakları kontrol edilir. Evrak kontrolünün uzmanlarımız tarafından kontrolü sağlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilir. Uzmanlarımız çalışma izni onaylanma yüzdeleri düşük olan başvurulara müracaat etmemektedir. İş veren ve yabancı uyruklu kişinin en az maliyetle çalışma iznine sahip olması için uzman kadromuz hizmet vermek için hazırdır. Çalışma iznine başvurulacak firmaların alt yapısı uygun olduğu taktirde uzman ekibimiz tarafından İş Sözleşmesi hazırlanmaktadır. Daha sonrasında E-Bildirge kullanıcısına ait Elektronik İmza ile işlemlere devam edilmektedir. Elektronik imzası olmayan iş verenler Tillo Danışmanlık bünyesinde e-imzasını teslim alabilmektedir.

Çalışma İzni Değerlendirme Süreci

Çalışma izni müracaatında bulunduktan daha sonra başvurularımız T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı memurlarınca incelenmektedir. Yanlış veya eksik yapılan başvurularınız memurlar tarafından red olmaktadır. Red olan başvurularınız için tekrardan yapacağınız başvurular otomatik olarak red olmaktadır. Başvurularınız değerlendirme sürecinden sonuçlanma sürecine kadar uzman ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir, takibi yapılan başvurularınızın en kısa sürede sonuçlanması için ekibimiz sizlere hizmet sağlamaktadır. Uzman Kadromuzun uzun uğraşlar sonucu 1 gün içinde onaylatmış olduğu çalışma izni başvurusunun YouTube Videosunu izlemek için tıklayınız…

ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURULARINIZ İÇİN TIKLAYINIZ…

Çalışma İzinlerinde Harç ve Onay Süreci

Çalışma izin değerlendirme sürecinden daha sonra tarafınıza harç çıkacaktır. Harç bedeli devlete ödenecek olan bir vergi olup, çalışma izninin müracaat yılına göre değişiklik sağlamaktadır. Çalışma izni harç bedelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız. Harç bedelleri ödendikten sonra çalışma izinleriniz onaylanacaktır. Başvurularınız onaylandığı taktirde çalışma izni kartınız ortalama olarak 2 hafta içinde iş yeri adresine ulaşmaktadır. Çalışma izni kartlarınız bağlı bulunduğunuz firma üzerinden alınmaktadır. İş yerinden ayrıldığınız ya da iş veren sebepli problemlerden dolayı iş yerinden çıkış yapıldığı taktirde çalışma izni kartınız iptal olmaktadır.

Aşağıdaki YouTube Videomuzdan Çalışma İzni Uzman Kadromuza Sorular Sorabilir ve Bizlere Ulaşabilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

Tıkla Ara
Yol Tarifi