Sanayi Sicil Belgesi

Bu yazımızda sanayi sicil belgesi, sanayi sicil belgesi nedir, sanayi sicil belgesi nasıl alınır, sanayi sicil belgesi nereden alınır, sanayi sicil belgesi almanın yolları, sanayi sicil belgesi ne kadar, sanayi sicil belgesi fiyatları, sanayi sicil belgesi alma şartları, sanayi sicil belgesi kimler alabilir, sanayi sicil belgesi alan firmalar konularına değineceğiz.

Sanayi Sicil Belgesi Nedir ?

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesi kapsamında değerlendirilen sanayi işletmelerine ve devamlı ve seri halinde tamirat yapan işletmeler ile elektrik veya diğer enerji üreten santraller, gemi inşaatı gibi büyük inşaat yerlerine verilen bir belgedir.

Sanayi Sicil Belgesi Nereden Alınır ?

6948 sayılı Sanayi Sicili Kanununda tanımı yapılan sanayi işletmelerine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında tutulacak sanayi siciline kayıt yapılarak sanayi sicil belgesi almak ve belgenin geçerliliği süresince de meydana gelen değişiklikleri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirmek, sanayi sicil belgesini 2 yılda bir vize ettirmek ve aynı zamanda yıllık işletme cetvellerini vermek yükümlülüğü getirilmiştir. 6948 sayılı Kanunda yer verilen yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde işletmeler için idari para cezası söz konusu olacaktır. Sanayi sicil belgesi almak isteyen işletmeleri Tillo danışmanlık olarak danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. En hızlı ve uygun bir şekilde sanayi sicil belgenize sahip olmak için Tillo danışmanlık uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızdan bilgi almak ve sanayi sicil belgesiyle alakalı aklınızdaki tüm soruların cevabı için tıklayınız. 

SANAYİ SİCİL BELGESİ VE TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Bayrampaşa En Uygun ve En Hızlı E-İmza

Bu yazımızda elektronik imza, e-imza, bayrampaşa’daki e imza, ALTINTEPSİ E-İMZA (Elektronik İmza), CEVATPAŞA E-İMZA (Elektronik …

Tıkla Ara
Yol Tarifi