Yabancı Çalışma İzinlerinde SSK Girişi

Bu yazımızda çalışma izinlerinde sigorta işlemleri, çalışma izni ssk, çalışma izinlerinde sigorta, çalışma izni, çalışma izin, çalıştırma izinleri, yabancılara izinler, yabancıları çalıştırma izinleri konularına değineceğiz.

Çalışma İzinlerinde SSK Girişi Nasıl Yapılmalıdır ?

Ülkemizde ikamet eden ve ikamet etmek isteyen yabancıların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemiz, mevcut konumu ve ekonomisi sayesinde bir çok yabancının yaşamak isteyeceği ülkeler arasında yer almaktadır. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikametini sağlaması ve çalışabilmesi için çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izni almadan iş yerlerinde işe girişi yapılan yabancılara büyük miktarda cezalar yansıtılmaktadır. İş verenlerin ve yabancı uyruklu çalışanların bu cezalardan kurtulmasının tek yolu ilk olarak çalışılacak olan firma üzerinden çalışma izni alınmasıdır. İş yerinden ayrılan ya da iş veren kaynaklı problemlerden dolayı işten çıkarılan yabancıların çalışma izinleri iptal olmaktadır. İş yerinden ayrılan yabancıların çalışma izinleri iptal olduğundan dolayı yeni bir işe başladığı taktirde o iş yeri üzerinden tekrardan çalışma izni almaları gerekmektedir.

Yabancı Uyruklu Çalışanlara SGK Ödemesi Ne Kadar ?

Yabancı çalışanlara çalışma izni müracaatından sonra çalışma izni onaylandığı taktirde harç bedeli çıkacaktır. Harç bedelleri devlete ödenecek olan bir vergi kapsamındadır. Harç Bedelleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

Yabancı uyruklu kişilerin onaylanan çalışma izinlerinden sonra işe girişleri yapılabilmektedir. İşe giriş yapılan yabancıların sistem üzerinden kayıtları tamamlanmaktadır, aksi taktirde gelecek yıllarda yabancının çalışma izni uzatma işlemlerinde problemler ortaya çıkabilir. Yabancı ve iş verene özel hazırlanan iş sözleşmesinde belirtildiği üzere yabancının alacağı brüt ücret üzerinden işe girişi sağlanır. Tillo Danışmanlık uzmanları yabancılara ve iş verenlere özel olarak en düşük maliyetli ve brüt ücret tutarlı müracaatları sağlamaktadır. Uzman kadromuz çalışma izni başvurusundan önce firmanızın alt yapısını ve yabancının bilgilerinin kontrolünü sağlayarak sizlere kaliteli hizmeti sunmayı garanti ediyor. İşe Giriş işlemlerinin sonra her ay ödenecek olan Sigorta ücreti hakkında daha detaylı bilgi için daha öncesinde paylaşmış olduğumuz YABANCI ÇALIŞANLAR İÇİN SGK ÖDEMESİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

Tıkla Ara
Yol Tarifi