Suriyelilerin Taşınmaz Alımı

Bilindiği üzere Suriye uyruklu kişiler gayrimenkul alımını kendi şahsı adına yapamamaktadır. Bu yüzden yapmaları gereken tüzel bir firma kurup(ltd, aş gibi), bu firma üzerine taşınmazı alması gerekir.

 

Suriyelilerde taşınmaz alımı Valilik iznine tabidir. Danışmanlık ofisimiz  taşınmaz alımını yaparken, Valilik iznini firmamız çıkartmaktadır. Sizin yapmanız gereken istenen evrakları hazırlayıp bize teslim etmenizdir.

Yaklaşık 1 ay içinde izin alınıp tarafınıza iletilecektir. İzin alınan taşınmaz 6 ay içinde tapu işlemini yapmak gerekir.

 

Çalışma İzni Uzmanı

Yunus SARI

 

 

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

8 Yorum

 1. Selam iyi günler, Ben suriye uyrukluyum taşınmaz kapsamına giren gayrimenkuller nelerdir ve ben kendime ev almak istiyorum ne yapmak gerekir.

  • Merhaba Aıman Bey,

   Ev,işyeri ve arsa taşınmaz gayrimenkul kapsamına girer. Suriye uyruklu vatandaşlar kendi şahsı adına tapuyu alamadıkları için, şirket kurulumu yapıp tapu işlemini valilik izninden sonra alabilir. Bu konu hakkında size danışmanlık sağlayabiliriz.

 2. Mohammad soleiman

  Selamlar iyi günler valilikte gerekli evraklar nelerdir ve valilikteki işlemleri vekalet yoluyla siz mi yürütüyorsunuz. Ve bir arkadaşım 2 ayda sonuç aldı işlemlerimi hızlı tamamlayabilir misiniz?
  U.A.

  • Merhabalar Mohammad Bey,

   Suriyelilerin gayrimenkul alımı ile alakalı valilik iznini vekaletle biz takip edebiliriz. 8 iş gününde aldığımız valilik izni bulunmaktadır. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 3. Merhaba ben istanbulda bir ev alıcam şirket üzerine valilik izniyle alakalı emlak konut a.ş.den tapu kaydını nasıl alabilirim.

 4. Selamın aleyküm benim valilik iznim olmadı benden hazirun cetveli istediler ben kimden alacağım hazirun cetvelini

  • Ve aleykum selam hazirun cetveli satıcı firma anonim şirket olduğu için istenmektedir tapu satıcısının mali muşaviriyle iletişime geçerek bu belgeyi alabilirsiniz tapunuz hayirli olsun

Tıkla Ara
Yol Tarifi