Çalışma İzni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda çalışma izni alırken dikkat edilmesi gerekenler, çalışma izni, çalışma izin, çalışma izni başvurusu, çalışma izni almanın yolları, çalışma izni almak, çalıştırma izni, çalışma izni nasıl alınır konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye sınırları içerisinde çalışma isteyen ya da ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşların çalışma izni belgesi alması gerekmektedir. Çalışma izni başvuruları elektronik ortam üzerinde T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığına yapılmaktadır. Çalışma izni başvurusunun ilk aşaması olarak yabancının çalışacağı adresin bazı değerlendirme kriterlerini karşılaması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşın 99’la başlayan yabancı kimlik numarasının sistem üzerinden kontrolünün sağlaması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşın bilgileri ve firma sorgulandıktan sonra gerekli evraklar iş veren ve yabancıdan istenmektedir. Çalışma izni başvurularında gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız…

İstenen evraklar tamamlandığı taktirde başvuru yapılacak olan şirketin Sgk sistem üzerinde E-bildirge kullanıcısının adına Elektronik İmza almak gerekmektedir. E-imza, Tillo Danışmanlık bünyesinden 10 dakika içinde teslim edilmektedir. Elektronik İmzayla e devlet otomasyon sistemi üzerinden kayıt oluşturularak işlem yapılmaktadır.

Çalışma İzni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler İçin Tıklayınız…

Çalışma İzni Almanın En Hızlı Ve Kolay Yolu

Çalışma izni başvurularının değerlendirme sürecinde şirketimizin kurulduğu tarihten itibaren şimdiki zamana kadar tüm faaliyetleri kontrol aşamasına girmektedir. Çalışma izni değerlendirme sürece ortalama olarak 1 ay sürmektedir. Yabancı uyruklunun uyruğuna ve şirketin durumuna göre bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Yabancı uyruklu kişinin aktif olan 99 numarası üzerinden sistemdeki kaydı, ikametgahı vb. bilgileri sorgulanmaktadır. Uzman kadromuz bu sürenin kısaltımı ve çalışma izni başvurusunun en kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır. Çalışma izni başvurularında T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı uzmanlarının tam olarak istedikleri bilgi ve evrakların sisteme yollanmasını sağlayarak çalışma izni başvuruların en kısa sürede uygun ve kaliteli hizmetle tamamlanmaktadır. Çalışma izni başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru sürelerini öğrenmek için tıklayınız.

çalışma izni

çalışma izin

çalışma izni almak

çalıştırma izni

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

2 Yorum

  1. Mohannad Badawı

    oturma izni 1 hafta sonra bitiyor ama çalışma izni onayı ortalama 1 ay sürüyor demişsiniz öyle noluıor başvurum

Tıkla Ara
Yol Tarifi