Çalışma İzni Kartının Çalınması ya da Kaybolması

Bu yazımızda çalışma izni kartının kaybolması, çalışma izni kartının çalınması, çalışma izninin kaybedilmesi, çalışma izni kartının kırılması, çalışma izni kartının silik gözükmesi gibi konulara değineceğiz.

Çalışma İzni Kartının Çalınması ya da Kaybolması Durumunda Ne Yapılması Gerekmektedir ?

Ülkemizde gün geçtikçe sayısı artmaya devam eden yabancı uyruklu kişiler çalışma izni başvurularında uzman desteğe ihtiyaç duymaktadır. Uzman Kadromuz çalışma izinlerinde her uyruk vatandaşlarına yardımcı olmakta ve kaliteli hizmet sağlamaktayız. Çalışma izinleri onaylanan yabancıların tarafına harç bedelleri çıkmaktadır. Harç bedelleri yabancının kimliğine ve başvuru yapılan yıllık çalışma iznine göre değişiklik sağlayabilir. Çalışma izni harç bedelleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. Yabancı uyruklu kişiler çalışma izni kartlarını belirtmiş oldukları iş veren adresinden almaları gerekmektedir. Çalışma izni kartları çalınan ya da kaybolan yabancı uyruklu kişilerin ilgili makamlardan kayıp raporları alması gerekmektedir. Tarafımıza ulaştırılan raporlar sayesinde uzman kadromuz yeni çalışma izni kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Tekrardan alınacak olan çalışma izni kartı için harç bedeli ödenmesi gerekmektedir. Uzman kadromuzdan destek almak ve daha fazla bilgi edinmek için alanında 7/24 aktif ekibimize ulaşabilirsiniz.

Çalışma İzni Kartı Ne Zaman Gelir ?

Çalışma izni başvurusunda ilk kez bulunan ve harçlarını ödeyen yabancı uyruklu kişilerin çalışma izinleri onaylanma aşamasından sonraki işlemler tamamlanmalıdır. Çalışma izni onaylandıktan sonraki yapılacak işlemler için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma izni onay işlemleri tamamlandıktan sonra çalışma izni kartınız ortalama olarak 2 hafta içinde belirtmiş olduğunuz iş veren adresine PTT aracılığıyla teslim edilmektedir. Bu süreç içerisinde iş yerinizde bulunmanız ve çalışma izni kartınızı şahsen teslim almanız gerekmektedir. İş yerinde bulunmayan yabancı uyruklu kişilerin ve iş verenlerin çalışma izni kartları PTT’nin bağlı bulunduğunuz şubesine teslim edilmektedir. 30 Gün içinde teslim alınmayan çalışma izni kartlarınız T.C. Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığına tekrardan iade edilmektedir. Yeni çalışma izni kartı taleplerinizde bu durum farklılık gösterebilmektedir. Tekrardan başvurulan çalışma izni kartlarınız için harç bedeli ödedikten sonra ortalama olarak 1-3 Ay içerisinde çalışma izni kartınız teslim olmaktadır.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

Tıkla Ara
Yol Tarifi