ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır ?

ISO Açılımı; International Organization for Standardization yani Uluslararası Standartlar Teşkilâtı ifadesinin baş harfleridir.

ISO 9001; Genel Kalite Yönetim Sistemi standardıdır.

Firmalar Neden ISO 9001 Almalı?

ISO standartları aslında firmaların genel olarak işleyişinin standart hale gelmesini sağlayan standartlardır. ISO 9001:2015 Genel Kalite Yönetim Sistemi standardıdır. Bu standarda göre bir dokümantasyon sistemi kurulup denetimden geçen firmalar bu belgeyi almaya hak kazanırlar.

ISO 9001:2015 çalışmasında, firmada bir dokümantasyon sistemi kurarak işleri standart hale getiriyoruz. Öncesinde riskleri belirleyerek, hedefleri belirleyerek, bir takım düzeltici önleyici faaliyetler yaparak, müşteri şikâyetlerini sınıflandırarak işlerimizi standart hale getiriyoruz. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi standart hale getiriyoruz.

Ürünler ve hizmetler standart hale gelince de bunun müşteriye yansıyan tarafı müşteri memnuniyeti oluyor. Yani biz ürünlerimizi standart hale getirerek ürünlerde meydana gelebilecek olası hataları azaltıyoruz.

Aslında amacımız; işleri standart hale getirirken diğer taraftan da firmaya özgü hale getirmek…

Örneğin bir firmada bir kişi işten ayrıldıktan sonra o sistemin kişiyle birlikte gitmemesi gerekir, orada yapılan işler sadece o kişinin inisiyatifinde olmaması gerekir. Bundan dolayı biz firmada yaptığımız çalışmalarla firmaya özgü bir sistem kuruyoruz ve bu firmaya özgü sistem kişiler değişse de aynen yürütülüyor. Aynen yürütüldüğü için de firmada işlerle alakalı herhangi bir aksama herhangi bir hata meydana gelmiyor.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız…

ISO 9001 Belgesinin Firmalara Yararı Nedir?

Firmada olası hatalar azaldığı için yeniden işleme, fire, vb. gibi kayıplar yaşanmıyor ve maliyetler düşüyor. Müşteriye hatalı ürün gitmediği için müşteri şikâyetleri ve iadeler azalıyor, müşteri memnuniyeti artıyor.

Sonuç olarak; ISO 9001 belgesini almanızla birlikte firmanızdaki sistem kalitesi ispatlanmış oluyor. Bu durumda hem ürüne/hizmete olan talep artmış oluyor hem de firma prestijiniz yükseliyor.

Belgelendirme çalışması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

Tıkla Ara
Yol Tarifi