Çalışma İzni Ne Kadar ?

Bu yazımızda çalışma izni ne kadar, çalışma izni, çalışma izin, çalışma izni tutarı, çalışma izni ne kadar tutar, çalışma izni ne kadar sürer, çalışma izni başvurusu, çalışma izni almak, çalışma izni alma şartları, çalışma izni alma yolları, çalışma izni nasıl alınır, çalışma izni yeni sistemi konularına değineceğiz.

Çalışma İzni Ne Kadar ?

Çalışma izni, Türkiye’de çalışmak ya da oturma izni almak isteyen yabancıların tercih ettiği bir belgedir. Çalışma izni alırken dikkat edilmesi gereken bazı şartlar vardır. Çalışma izni başvuruları bir firma üzerinden yapılmakta ve o firma üzerinden çıkmaktadır. Yabancı uyruklu çalışan ya da iş veren çalışma izni kartını aldığında arka kısmında başvuru yapılan firmanın bilgileri yazmaktadır. Çalışma izni olmadan çalışan yabancılara büyük miktarda cezalar yansıtılmaktadır. Çalışma izni başvurusu yaparken sistem üzerinde yabancıdan ve iş veren firmadan istenen bazı evraklar vardır. Sisteme yollanacak olan evrakların eksiksiz ve yanlış olmadan gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaptığımız başvurular Ret cevabıyla karşı karşıya kalabilmektedir. Çalışma izni başvuruları yapıldığı tarihten itibaren ortalama olarak 1 ay içinde sonuçlanmaktadır. Çalışma izni başvurusu onaylanan yabancılara harç bedeli çıkmaktadır. Harç bedelleri devlete ödenecek bir tutar olup devletin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla ödenmesi gerekmektedir. Çalışma izni başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve çalışma izni başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

ÇALIŞMA İZNİ BELGESİ ALMAK VE DETAYLI BİLGİYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Çalışma izni başvuruları elektronik ortamda yapılmaktadır. Başvuru aşamasının ilk ve son aşamasından şirketin e-bildirge kullanıcısının adına olan Elektronik İmza gerekmektedir. Elektronik İmza sistem üzerindeki başvurumuzun onaylanmasına ya da herhangi oluşabilecek bir durumda imzalama görevi görmektedir. Elektronik imzanızı şirket bünyesinden 10 dakika içinde en uygun ve hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Çalışma izni başvurularınızı gönül rahatlığıyla Tillo Danışmanlık uzmanlarına yaptırabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz sizlere güncel sistem hakkında bilgi vermekte ve çalışma izni kartınız sizlere ulaşana kadar hizmetine devam etmektedir. Çalışma izni kartı onaylanan yabancılara uzman kadromuz bilgi vererek Sosyal Güvenlik Kurumlardan alabilecekleri indirimler hakkında da ücretsiz olarak destek vermektedir. İş veren ve yabancıların en ucuz maliyetlerle çalışma izni başvurusu ve başvurudan sonra her ay çıkacak olan SGK ödemelerinden sizlere indirim sağlayabilmektedir.

NUMARANIZI BIRAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Popüler Konu

Suriyelilere İkamet İzni Başvurusu

İkamet izin nasıl alınır, İkamet izni nasıl alınır,  İkamet izni, İkamet izni, yabancı İkamet izin, …

2 Yorum

  1. Abdurrahman Enes

    ÇALIŞMA İZNİ ALIRKEN HARÇ EN ÖNCEMİ ÖDENİYOR YA OLMAZSA HARÇ GİDİYORMU

    • Merhaba Abdurrahman Bey,
      Çalışma izni onaylandığı takdirde çalışma izni harcı ödenir.

Tıkla Ara
Yol Tarifi